Tipy a triky

SSL

Pokud potřebujete měřit i stránky zabezpečené pomocí protokolu SSL, stačí upravit měřící kód tak, aby použival tento protokol (https://). Nebo lze vygenerovat a použít nový kód, který už SSL používá.

XML výstup

Data o návštěvnosti je nyní možné získávat i ve formátu XML. Fungují na podobném principu jako Infopanel, tj. nedochází k vlastnímu měření. Pro něj je nutné použít nějaký klasický měřící kód. Dostupná data jsou stejná jako pro větší verzi panelu: návštěvnost celkem, dnes, za týden, pořadí celkové a v kategorii a počet uživatelů online. Adresa pro volání je:

https://toplist.cz/images/counter.asp?a=xml&id=ID_stranky

Poznámka: jen připomínám, že pokud budete tento způsob využívat k zobrazení návštěvnosti přímo ve stránce, nebude v ní započítáno její aktuální zobrazení, které je zaznamenáno až načtením měřícího kódu.

měření WAPu

stačí použít kód:

<img src="https://toplist.cz/wap.asp?ID=ID_stranky" alt="."/>

Posílá to WBMP bílý bod. Nejsou tam žadná rozšiření pomocí Javaskriptu atp. Další omezení je, že WAP neposílá referrer, takže stránky jsou označeny ve statistikách jednotně jako „W@P“.

blokování měření na cizích stránkách (Bezpečnostní kód)

Může se stát, že zjistíte (např. ve statistikách měřených stránek), že je váš měřící kód umistěn na cizích stránkách. Nejjednodušší je domluvit se s autorem těch stránek, aby svůj omyl opravil. Pokud to ale není možné, lze měření zamezit tak, že v nastavení na TOPlistu definujete Bezpečnostní kód (číslo v rozsahu 1 až 200). A do měřícího kódu přidáte parametr „seed“ s touto hodnotou. Tím se bude měřit pouze kód, který tuto hodnotu obsahuje. Hodnotu lze libovolně měnit, pouze musí být pro měření stejná s nastavení i měřícím kódu. Funkci lze vypnout nastavením Bezpečnostního kódu na nulu.