iOS 13.1 je už v Česku nejpoužívanější

Nové globální statistiky TOPlistu za minulý týden (7. – 13. říjen 2019) ukazují, jak rychle probíhá aktualizace nové verze iOS. Za tři týdny od svého uvedení (24. září) se stává nejpoužívanější verzí mobilního operačního systému firmy Apple (42,48%).

Ve statistikách lze nálezt i další informace. Třeba podíly prohlížečů a to i rozděleně pro mobily a stolní počítače. Nebo verze Windows, kde je stále vidět vysoký podíl verze 7 a dokonce se ukazují i XP.

Statistiky se počítají z návštěv z Česka (určené pomocí GeoIP), případně ze Slovenska (tam zatím vede iOS 12.4). Zobrazuje se prvních 10 záznamů, pokud je jednotlivý podíl větší než 1%. Jinak se zahrne do skupiny „ostatní“. Jelikož se jedná o počítání návštěvnosti, zahrnují výsledky i aktivitu uživatelů. Můžou se proto lišit od tržního podílu v případě, že třeba uživatelé určitého prohlížeče méně surfují než ostatní apod.

Avatar photo

TOPlist napsal 19 článků

Komentovat

Váše emailová adresa zůstane skrytá. Povinné pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>