Pomlčka místo adresy stránky

Stručně

Pokud se ve statistikách na TOPlistu místo adresy měřené stránky objevuje pomlčka , stačí v měřícím kódu změnit http:// za https://

Delší povídání

Nové prohlížeče nepředávají informaci o navštívené stránce (tzv. referer) v případě, že je stránka na šifrovaném spojení (HTTPS) a měřící prvek takové spojení nemá (má jen HTTP). Ostatní případy (obojí stejné, nebo stránka HTTP a měření HTTPS) stále fungují.
Měřící kód TOPlistu je proto od roku 2012 vytvářen s odkazem přes HTTPS.

V případě, že jste dlouhodobý uživatel TOPlistu, máte na stránce ještě starou verzi, a svou stránku začnete šifrovat, informace o adrese stránky se přestane posílat. Všechny ostatní statistiky (počet návštěv, informace o prohlížeči apod.) se měří dál.

Řešení je jednoduché. Buď, jak je napsáno v prvním odstavci, jenom upravíte měřící kód na stránce, nebo jej nahradíte nově vytvořeným ze stránky https://www.toplist.cz/code/. Ten už šifrovaný odkaz obsahuje.

Avatar photo

TOPlist napsal 19 článků

První reakce na “Pomlčka místo adresy stránky

Komentovat

Váše emailová adresa zůstane skrytá. Povinné pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>