Změna hesla

Jak jsme slíbili, začínáme s informacemi o nové verzi. Mohli jsme začít třeba s logem. Psát o tom, že je to pro nás symbol toho, že se mění opravdu všechno. Že je v podstatě známé, protože je to upravená ikona podrobných statistik. A že její hlavní plus je, že na rozdíl od současného loga, jej lze použít ve všech možných velikostech od ikony po billboard 🙂

Ale my si řekli ne. Logo je fajn a co jsme napsali je pravda, ale co si budem povídat, klidně by jím mohla být třeba hruška. Důležité je, jak věci fungují.

Jeden z nejčastějších dotazů, které řešíme jsou otázky typu: ‘Jsem nový majitel webu a jak získám heslo, když nemám přístup k emailům v registraci’ nebo ‘Nepamatuju si, jaký email je registrovaný’. Nyní lze tuto situaci jednoduše řešit.
Ve formuláři pro obnovu hesla je ještě jeden formulář. V něm se zobrazí adresa z vašeho webu, na které budeme čekat kontrolní kód. Patrně to bude stránka, která ještě neexistuje. Není tak potřeba zasahovat do současného webu a stačí tuto novou stránku vytvořit. Nemusí to být ani plnohodnotná stránka (např. i bez designu apod.). Může být i jen obyčejný textový soubor.
Pak stačí nechat zkontrolovat, že obsahuje klíč. A pokud ano, tak umožníme heslo změnit.

Konkrétní příklad:

Pro TOPlist je nastavení hesla na adrese https://www.toplist.cz/password/reset/1. Po zmáčknutí tlačítka to vypíše požadovanu adresu (každý návštěvník uvidí jinou). Pro náš příklad to může být třeba: www.toplist.cz/jvdrv.html. A také klíč WY3NqZRsbZQPfHbGksyOE7b2SMGLWVU7. Takže stačí, abych vytvořil soubor na požadováné adrese. A po zkontrolování bude možné heslo změnit.

TOPlist napsal 19 článků

Komentovat

Váše emailová adresa zůstane skrytá. Povinné pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>