Tipy a triky

SSL

Pokud potřebujete měřit i stránky zabezpečené pomocí protokolu SSL, stačí upravit měřící kód tak, aby použival tento protokol (https://). Nebo lze vygenerovat a použít nový kód, který už SSL používá.

XML výstup

Data o návštěvnosti je nyní možné získávat i ve formátu XML. Fungují na podobném principu jako Infopanel, tj. nedochází k vlastnímu měření. Pro něj je nutné použít nějaký klasický měřící kód. Dostupná data jsou stejná jako pro větší verzi panelu: návštěvnost celkem, dnes, za týden, pořadí celkové a v kategorii a počet uživatelů online. Adresa pro volání je:

https://toplist.cz/images/counter.asp?a=xml&id=ID_stranky

Poznámka: jen připomínám, že pokud budete tento způsob využívat k zobrazení návštěvnosti přímo ve stránce, nebude v ní započítáno její aktuální zobrazení, které je zaznamenáno až načtením měřícího kódu.

blokování měření na cizích stránkách (Bezpečnostní kód)

Může se stát, že zjistíte (např. ve statistikách měřených stránek), že je váš měřící kód umistěn na cizích stránkách. Nejjednodušší je domluvit se s autorem těch stránek, aby svůj omyl opravil. Pokud to ale není možné, lze měření zamezit tak, že v nastavení na TOPlistu definujete Bezpečnostní kód (číslo v rozsahu 1 až 200). A do měřícího kódu přidáte parametr „seed“ s touto hodnotou. Tím se bude měřit pouze kód, který tuto hodnotu obsahuje. Hodnotu lze libovolně měnit, pouze musí být pro měření stejná s nastavení i měřícím kódu. Funkci lze vypnout nastavením Bezpečnostního kódu na nulu.